Čistenie koberca a ich metódy

Najdôležitejšou vecou vo vašej domácnosti je udržiavať čisté koberce. Udržiavanie čistých kobercov je dôležité pre zdravie a nákladovo efektívne, nakoľko vaše zdravie môže byť do značnej miery ovplyvnené roztočmi a inými alergénmi. Mali by ste profesionálne vyčistiť koberce každých dvanásť až osemnásť mesiacov, a vysávať každý deň alebo dva, aby sa zabránilo ich znečisteniu.

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako odstrániť pachy a škvrny z kobercov. Aby sa odstránili pachy z vášho kobereca, pravidelne posypať jedlú sódu na koberce. Jedlá sóda odstráni širokú škálu pachy, pet zápachu na telesný pach v kobercoch. Pri úniku dochádza, je dôležité odhaliť čisté to okamžite. Ak necháte škvrny na koberci príliš dlho, je viac pravdepodobné, že škvrna bude trvalé. Nesiahajte škvrnu príliš tvrdý, ako to bude stále ťažšie odstrániť z koberca, ale by mohol šíriť ďalej a väčšie škvrny. Trením škvrnu príliš tvrdý oslabí vlákna z vášho koberca. To je najlepšie pre koberec ak rozliať sa zmazané tak, že neexistuje žiadny extra poškodenie koberec.

Použite jemný čistiace prostriedky ako šampón, alebo misky mydlom odstrániť škvrny. Klubom sóda a ocot aj dobre fungovať na koberec škvrny. Existuje mnoho komerčných mieste čističe na trh obytných koberec. Pred použitím týchto čističe kobercov, vybrať nenápadné oblasť koberec test čistiaci prostriedok. Keď ste na mieste čistenie škvŕn, použite bielym handry alebo utierky obyčajný biely papier tak, že môžete sledovať množstvo škvrnu, ktorá bola odstránená.

čistý koberec

Pre pevnejší škvŕn ako puding alebo arašidové maslo, odrieť prebytok úniku s maslom nožom alebo podobných objektov. Opláchnite zostávajúcu časť škvrny s teplou vodou a Vymaž zvyšok škvrny z koberca. Pevných látok, ktoré sa vysuší na koberec môže byť rozdelená a evakuovaných z kobercov. Zostávajúce škvŕn zo sušených pevné rozliať môžete opláchnuť a zmazané z koberca.

Existujú tiež niekoľko rôznych kobercov metódy čistí koberce. Rozvoj rutinné pravidelné čistenie kobercov je najlepším spôsobom predlžuje vzhľad vášho koberca.

Koberec šampóny metóda využíva peny chemická látka, ktorá je vymývané do koberca. Tento čistiaci roztok viaže s nečistotami v koberci. Použiť šampón koberec na koberec, aby mohla prilákať nečistoty a suchý, a vákuum rezíduí. Šampónovanie kobercov je jednou z možností, ale vzhľadom k povahe detergentov, môže umožniť koberce na resoil ľahko. Inou metódou je čistenie. Čistiareň používa suché savé kŕmnych prilákať nečistoty a usadeniny, a čo ešte môže byť evakuované preč. Táto možnosť sa používa pre bežné údržby v oblastiach, ktoré si veľa prevádzky, ale musia byť používaný pravidelne, čo znamená, neexistuje žiadny čas sušenia na koberec.

odstrániť fľaky

Ďalšou metódou je tzv. extrakcii horúcou vodou.( tepovanie) Teplovodné ťažby, obyčajne volal parné čistenie, využíva jemné spreje vodu platnosť sa nečistoty, ktoré rýchlo zdvihol vákuové časť parný čistič. Extrakcii horúcou vodou môžete vykonať na vlastnú päsť, alebo si môžete najať profesionálov robiť prácu za vás. Či tak alebo onak, teplovodné extrakcia je metóda čistenia takmer všetkých kobercov výrobcovia odporúčajú pre ich koberce. Najväčší pád s touto metódou je schnutie koberec. Ak ponecháte koberec príliš mokrý, to môže tvoriť plesne alebo pleseň.

Pre veľmi znečistené koberce, je kombinácia suchej peny extrakčnej metóde. Táto metóda sa začína suché pena sa aplikuje na koberci. Kruhová kefa kroviny koberec uvoľniť nečistoty a pôdy. Toto riešenie sa potom extrahuje z koberca opúšťa koberec na suchu veľmi rýchlo. Táto metóda pre ťažké pôdy je najlepšou voľbou odstránenie a pekná vec je, že tam nie sú zvyšky rozhodnúť v kobercoch resoil rýchlo. Pamätajte, že čistý koberec môže výrazne zlepšiť kvalitu vzduchu. To zníži roztoče a iné alergény v domácnosti a zachovať krásu vašej investície. Nakoniec to môže ušetriť tisíce v nákladné koberec náhradné.