Koberce v materských školách

Koberce v materských školách


Materské školy navštevujú väčšie i veľmi malé deti a ich najobľúbenejšie činností je hranie. Aby si mohli pohodlne hrať aj na zemi, nielen u stolčekov, ktoré sú určené na výtvarným aktivitám, k tomu slúži koberca. Sú takmer všade, ako v herni, tak v miestnosti, ktorá slúži ako telocvičňa. Sú praktické, hrejivé, tlmí detské cupitanie a pri cvičení majú aj bezpečnostnú funkciu, pretože pri pohybe len v ponožkách nedochádza k pošmyknutiu. To by sa mohlo oveľa častejšie stáť na parketách alebo na plávajúcej podlahe. Síce sa tieto podlahové krytiny lepšie udržujú, ale vlastnosti kobercov nedokážu nahradiť.
Výmena veľa zašlého koberca nie je nutná, čistiace stroje si poradia aj s odolnými škvrnami

Tým, že sú koberce tak často využívané automaticky dochádza k ich znečisteniu. Nie vždy si na nich deti hrajú s úplne čistými rukami, občas na ne vnútra vyleje čaj, niekedy je znečistí pri výtvarných aktivitách a niekedy sa stane drobná nehoda, ak niektoré z nich nestihne včas dobehnúť na toaletu alebo ho prepadne náhla žalúdočná nevoľnosť. Pracovníci sa o koberce starajú starostlivo, denne ich vysávajú a prípadné vzniknuté škvrny sa snažia čo najskôr vyčistiť, ale aj pri ich snahe sa stáva, že po niekoľkých mesiacoch intenzívneho používania je na koberci vidieť, že by potreboval výmenu. Ale pretože sa jedná o veľké plochy, bola by každoročná výmena drahou záležitosťou, na ktorú by materská škôlka len ťažko hľadala voľné financie. Jednoduchšie je nechať koberce minimálne raz, lepšie dvakrát ročne, dôkladne hĺbkovo vyčistiť.

Materské školy, ktoré sa nachádzajú v regióne Nové Zámky alebo v jej okolí si môžu hĺbkové čistenie objednať u spoločnosti Tepovanie NZ. Rovnaké služby môžu využiť aj materské školy z Komárna a jej okolia. A nielen koberce, tiež všetok textílií a čalúnený nábytok, kancelárske stoličky. Aby toho z ponuky služieb spoločnosti Tepovanie NZ. Aby nebolo málo, môžu si týmto spôsobom nechať vyčistiť aj čalúnené detské hračky alebo matrace, ak nimi sú škôlky vybavené. Ak by ste sa o hĺbkovom čistení chceli dozvedieť viac informácií, navštívte internetové stránky spoločností www.tepovanienz.sk.  Základný úspech spočíva v tom, že sa pri čistení používa špeciálny čistiaci stroj a špeciálne čistiaci roztok. Ten sa pod tlakom vstrekuje čo najhlbšie do koberca alebo čalúnenia a zase pod tlakom je odsávaný aj z tých najhlbších vrstiev spoločne s rozpustenými nečistotami. Preto je hĺbkové čistenie tak účinné a dokonca sa pri ňom odstráni aj veľmi odolné škvrny, ktoré odolali ručnému čisteniu.