Časté otázky

a k nim odpovede

Hlavné otázky

Ako dlho bude schnúť sedačka po tepovaní?

Závisí to od materiálu sedacej úpravy a od toho, ako silne bola znečistená. A samozrejme záleží aj od teploty v interiéri alebo exteriéri. Zvyčajne je doba schnutia 4-9 hodín. Odporúčame tepovať sedacie súpravy v čase, keď ich niekoľko hodín nebudete využívať.

Akú chémiu používate na čistenie?

Používame celkom viac ako 5 druhov chémie, rôznych zahraničných výrobcov. Vrátane aj značky Karcher. Všetky druhy chémie sú šetrné k čistenému materiálu. Používame aj ekologické čistiace prostriedky.

Zbavím sa aj roztočov a alergénov?

Ideálne pre alergikov, s našimi prostriedkami proti roztočom Kärcher odstránime až 99% roztočov a ich výlučkov vyvolávajúcich alergie a tým Vás zbavíme týchto nepríjemných alergénov z Vášho domova. Prostriedky proti roztočom Kärcher pôsobia dlhodobo a ich aplikáciou Vás zbavíme roztočov minimálne na 3 - 5 mesiacov.

Prečo tepovať?

Pri tepovaní sa:

 1. odstraňujú roztoče a prach
 2. navracia sa textíliám pôvodná farebnosť
 3. príjemne prevonia textília
 4. regeneruje a vyrovnáva vlákno
Tepujete aj koberce?

Hĺbkovo vytepujeme Vaše koberce – vo Vašej firme a aj v domácnostiach. Na tepovanie a čistenie koberca s krátkym vlasom využívame jednokotúčové stroje pre kvalitný čistiaci proces.

Tepujete aj kusové koberce?

Kusové koberce vyzdvihneme z Vašej adresy a po vyčistení Váš koberec ošetríme konzervačnou látkou a následne Vám ho dovezieme spať.

Prečo tepovať interiér vozidla?
 • Pri použití kvalitného tepovača Kärcher alebo santoemma čistenie a tepovanie prebieha len za použitia vody a čistiaceho prípravku – kvalitnej chémie
 • Hĺbkovým tepovaním interiéru sú odstránené nečistoty od blata, cigaretového popola, čokolády a iných nečistôt, baktérií a alergénov
 • Týmto spôsobom je možné trvalo vyčistiť škvrny od nápojov a jedál, či chlpy od domácich miláčikov
 • Po skončení práce ostane vo Vašom interiéri vozidla svieža vôňa a krásny, čistý interiér bez zápachov a škvŕn.
Aký je postup pri Tepovaní?
 1. Pri strojnom tepovaní zostáva povrch vlhký a nie premáčaný. Pri ručnom čistení ostáva povrch mokrý, má dlhú dobu schnutia a môže dôjsť k jeho zatuchnutiu a splesniveniu.
 2. Pri strojnom tepovaní používame výhradne profesionálnu chémiu, ktorá je veľmi účinná, šetrná k čistenému povrchu, má protiplesňové a antibakteriálne účinky a uvoľní i tú najpoddajnejšiu špinu, škvrny a roztoče nachádzajúce sa v hĺbke vlákien. Pri ručnom čistení nie je možné čistiť až do hĺbky vlákien a nečistoty sa iba líčia po povrchu.
 3. Pri strojnom tepovaní nezostáva takmer žiadna zostatková chémia v čalúnení, pretože čalúnenie v závere tepovania opláchneme čistou vodou a poriadne vysajeme. Pri ručnom čistení ostáva čistený povrch fľakatý a navyše veľká časť z použitého čistiaceho prostriedku zostáva v látke a viaže na seba prach a špinu, čím sa sedačka, posteľ, či koberec rýchlo znovu zašpinia.
Kedy tepovať?

Tepovaním odstraňujeme z čalúnenia a kobercov špinu, škvrny a hlavne prach, obsahujúci prachové roztoče, ktorých výlučky sú hlavným alergénom spôsobujúcim tzv. alergiu na prach a v ťažších prípadoch i astmu. Aj navonok čistá sedačka alebo koberec v sebe ukrýva dostatok prachu, ktorý bežným vysávačom dôkladne nevysajete. Tepovaním je látka prečistená až do hĺbky vlákien a uvoľnené nečistoty sú nasávané naspäť do stroja. Čistením "na mokro" nedochádza k víreniu prachu.

Ako často tepovať?

Odporúčaná frekvencia tepovania je 2-3 krát do roka, v prípade potreby a väčšieho znečistenia i viac krát.

Aká je cena tepovania?

Cena tepovania sa odvíja od Vašej objednávky. Zadajte Vašu objednávku a obratom Vám pošleme cenovú kalkuláciu. Takže nás neváhajte kontaktovať.

Prečo je najmenšia cena objednávky 20 €?

Pokiaľ máte iba jeden menší koberec, alebo jednu posteľ, cena čistenia neklesne pod 20€. Odporúčame teda, dohodnúť sa aj s vaším susedom, či rodinou, či ešte nemajú niečo na vyčistenie, aby vás to vyšlo lacnejšie.

Tepujete aj vo večerných a nočných hodinách?

Tepujeme aj vo večerných a nočných hodinách, lebo nie každá prevádzka sa dá tepovať cez pracovnú dobu. Vo väčšine prípadov sú to reštauračné zariadenia alebo väčšie firmy.

Pracujete aj počas sviatkov a cez víkendy?

Pracujeme aj počas sviatkov i víkendov bez príplatku.

Čo sú roztoče?

Roztoče sú okom neviditeľní pavúkovci. Sú veľmi malí, tenkí a takmer priesvitní. Bez mikroskopu ich neuvidíte. Ich dĺžka je asi 0,2 -0,3 milimetra. Pre alergikov predstavujú najväčšie nebezpečenstvo roztoče zabývané v domácom prostredí, nazývané roztoče bytového prachu. Sú zďaleka najčastejšou príčinou alergie predtým známej ako "alergia na bytový prach".

V prípade viacero otázok nás neváhajte kontaktovať, radi Vám odpovieme na všetky otázky.
Kontakt